Noviny Panským Dielom na ROUTE 66 Jeep Wrangler na ROUTE 66

DEEP RIDE 2015 je vylúštená!

Obsahy prísne utajovaných itinerárov lákali - DEEP RIDE 2015 je vylúštená!

Za nami je v poradí už druhý ročník našej magickej jazdy s názvom DEEP RIDE a spolu s ňou aj tohtoročné oficiálne ukončenie motosezóny na slovenskej ROUTE 66. Je úžasné, že napriek počiatočnej nepriazni počasia si na štarte prevzalo naše itineráre so zašifrovanými indíciami takmer 40 posádok.

Inovatívnemu prístupu k účasti sa medze nekládli, a tak mnohí majitelia motoriek zvolili tentoraz štvorkolesové bezpečie a našli sa aj takí, ktorí dali zo svojich áut strechy dole a v motorkárskom, ako sa dnes tomu hovorí v žargóne módy ,,outfite“ s prilbami na hlavách vyvolávali široké úsmevy okoloidúcich chodcov. DEEP RIDE je raz taký! Ísť naň s však rozhodne oplatí.

Ani tentoraz nechýbali odvážni motorkári, ani motorkárky z viacerých kútov Slovenska, ktorí sa rozhodli popasovať so zimou a mokrou cestou, nechýbali wrangleristi, nechýbali však ani iné offradové vozy a ako sme už pred akciou hodne dlho avizovali, nechýbali ani osobné vozidlá a posádky z radov verejnosti, ktorá na tajomné spoznávanie vzala aj svoje mladšie vzorky. Niektorí označili svoje vozy slovenskými vlajkami a iným dali naše dva  kluby JEEP WRANGLER club Slovakia a Slovenská ROUTE66, ktoré opäť prevzali gro organizačných a prípravných aktivít akcie, k dispozícii nálepky na označenie, že sú účastníkom DEEP RIDE 2015.

Po minulom ročníku každého lákali obsahy prísne utajovaných tohtoročných itinerárov, v ktorých boli aj tentoraz konkrétne mestá, či obce spolu s hľadaným miestom poriadne zašifrované a samozrejme aj rýmované. A sľub: ,,Ak vylúštite všetky indície vrátane tých bonusových, prevedieme vás krásnymi miestami, o ktorých mnohí z nás ani netušili a mnohí z vás určite ani netušia. Načrieme do histórie, tajomna, zvláštnych súvislostí, ba i do detských spomienok, či strašidelných povestí,“ vzbudzovala rešpekt v mnohých zúčastnených. Aj preto mnohí z nich naložili do auta celú rodinu a rozhodli sa, že to skúsia s tímom poradcov. Jediné, čo vedeli bolo, že ich čaká viac ako 200 kilometrov po slovenskej ROUTE 66  teda ceste I/66 a jej okolí mali určený cieľ Pohronská Polohora - salaš Zbojská.

Práve ten sme si totiž vďaka ústretovosti majiteľov rodiny Vlčekovcov, po zvážení vybrali ako konečnú destináciu v itinerári. Prekrásne dnes už zrekonštruované priestory niekdajšej maštale, horiaci oheň v krbe, horúce polievky a výborné jedlá, boli motivačným lákadlom každého z účastníkov. Tí sa však ešte ,,potili“ v teréne. Aj tohto roku sme však o pomoc pre účastníkov požiadali ,,domácich“. Ďakujeme obyvateľom Senohradu, ich starostke Oľge Bartkovej a p. farárovi Ladislavovi Zajacovi, z tamojšej farnosti Sv. Imricha, ktorí nielenže pri hľadaní indícií radili ale iba pre našich účastníkov vložili vzácne drevorezby do 15-tych kaplniek.

Vďaka patrí aj starostke Sucháňa Anne Triznovej, ktorá ako prvá naše aktivity pochopila a bola nám nápomocná pri určovaní tunajšej indície pre wrangleristov. Rovnako sme povďační aj Erike Antolovej z múzea v hrade Modrý Kameň a jej kolegyniam, ktoré po našej prosbe nenechali posádky ,,v štichu“ a boli im pri hľadaní jednej z najťažších indícií nápomocné. Naša vďaka patrí aj majiteľke divínskej vinárničky Tatiane Budáčovej, ktorá nielen radila, či hostila, ale spolu s niektorými z poslancov vybavila našim účastníkom aj netradičné parkovanie. Ďakujeme všetkým priateľom, ktorí boli pri príprave nápomocní, ale aj sponzorom a samozrejme našej pravej ruke Lacovi Kulkovi z banskobystrického Chopper clubu, ktorý nám pomohol s neľahkým zháňaním cien do tomboly a postaral sa o výbornú večernú hudobnú produkciu v podaní žiarskej kapely Kaktus. Veríme, že ste spolu s nami prežili zaujímavé chvíle, že sa na miesta, ktoré sme vám ukázali vrátite, že sem opäť vezmete priateľov, či zvyšok rodiny...Pretože priatelia, presne toto je dôvod, prečo to robíme.  

A na záver pre tých, ktorí na našich stránkach vnímajú anglické názvy ako je DEEP RIDE, ROUTE66, WRANGLER show a pod, uvediem pre vysvetlenie, že je to jeden z účelových prostriedkov určených  na propagáciu kraja okolo cesty I/66. Všetci ako sme tu za týmto akciami, webmi a fb stránkami sme srdcom silní patrioti. Inak by sme to nerobili. Aj pre nás by ,,Magická jazda" znela určite lepšie a cesta 66 tiež.... Avšak pokiaľ chceme reálne raz pomáhať tomuto regiónu, ktorý zatiaľ spal v zabudnutí, pokiaľ chceme využiť a do toho zapojiť vizuálne vnemy, či historické súvislosti, pokiaľ chceme podporiť a následne dotvoriť náväznosť na fenomén, ktorý bol v minulosti symbolom hospodárskeho rozvoja a dodnes ním zostal napriek súčasnej realite, kedy je US ROUTE 66 už len ,,materskou" spomienkou... Jednoducho pokiaľ chceme aby sme spoločne všetci, čo sa snažíme okolo cesty 66, jej okolia a ľudí v ňom čosi robiť, sem raz doniesli peniaze, a s nimi súvisiaci rozvoj služieb, je nutné používať prostriedky, ktoré vo svete fungujú. A jeden z nich je angličtina. My tu vďaka histórii a prírode máme čo ukázať, máme kam ľudí nasmerovať, máme pre nich zážitky, a vieme ponúknuť aj to, že hľadajú ,,svoje korene", či pocity - stačí jediné - dať o tejto možnosti vedieť tým ľuďom, ktorí tu chcú prísť na dovolenku alebo zážitkom práve preto a chcú tu minúť svoje úspory. Chcú to urobiť kvôli našim aktivitám a propagácii presne tu. Tu - kam nepríde s týmto zámerom nikto z komeptentných. A ruku na srdce ak by to nebolo takto, možno neprídu s týmto zámerom, či zvedavosťou ani tí, čo sa zapoja do našej Magickej jazdy. Pre nás však DEEP RIDE bude vždy tou magickou jazdou, pretože práve tento pocit nám pri jej príprave okolie I/66 a jeho história evokuje. Príďte o rok presvedčíte sa ...

Erika Lamperová

 

REALIZOVANÉ:      

 

Photogallery ( 76  ) 

Kontaktujte nás