Noviny Panským Dielom na ROUTE 66 Jeep Wrangler na ROUTE 66

I. ročník Bábovkového stretnutia

Uplynulú nedeľu sa v Slovenskej Ľupči stretli milovníci tradičnej bábovky. Organizátori i samotní účastníci poňali nápad mimoriadne kreatívne, a tak sa na miestnom bábovkovom výstavisku objavili naozaj bábovky rôzneho štýlu. Rovnako ako ich autori.

,,Bábovkové stretnutie" v Mníchovom dvore na námestí bolo predovšetkým o recesii, milej zábave, super pohode a príjemne strávenom, nedeľnom oddychu. A aké sú pravidlá? Každá bábovka sa podľa dohody pečie doma a na stretnutie si ju jej autorka/autor prináša do Mníchovho dvora. Hodnotí sa kreativita upečeného ,,skvostu", ale aj kreativita jej autora v podobe štýlového odevu, do pozornosti sa určite berie aj vtipné,,podávanie". V porote sú ako inak, muži, ktorí vraj vedia oceniť takéto dobroty najprofesionálnejšie. 

Vítané boli teda súťažiace, ktoré svoj domáci ,,skvost" priniesli oblečené v štýlovom odeve, kroji, dobových šatách a rovnako prišlo odeté aj niektoré obecenstvo. To mohlo samozrejme bábovky nielen obdivovať, ale po porotcoch následne aj ochutnávať. Nakoniec svojich favoritov aj ocenilo. Aj napriek tomu, že bábovky sú poväčšine sladkou dobrotou, komisia sa zapotila, lebo niektorí súťažiaci vsadili na vrodenú slabosť rozhodcov a v podobe ,,farma eko bio báboviek" nasadzovali ochutnávajúcim mäsovými príchuťami veľkých chrobákov do hlavy. Sladké i slané výtvory boli nielen nádherné, ale aj nápadito umelecké. Veď posúďte sami. 

O rok sa môžete prihlásiť aj vy.

Erika Lamperová

 

Kompletná fotogaléria na stiahnutie

Bábovkové stretnutie 21.9.2014  39 MB

 

Photogallery ( 27  ) 

Kontaktujte nás