Noviny Panským Dielom na ROUTE 66 Jeep Wrangler na ROUTE 66
slovenska route 66

Magická jazda DEEP RIDE prekvapila

V histórii Slovenskej ROUTE 66 prvá ,,magická jazda“ s názvom DEEP RIDE je za nami. Nápad vydať sa na cesty podľa vtipne zašifrovaných itinerárov a hľadať podľa nich rovnako utajené miesta, nadchol nielen usporiadateľov, ale aj účastníkov podujatia. 

Hoci s obavami, pri pohľade na otázky, ktoré dostali do rúk pri štarte, no predsa len s odhodlaním  21. júna vyštartoval postupne na trať dlhú približne 200 km silný tím. Tvorili ho nielen motorkári a majitelia  Jeepov zn. Wrangler, no odvahu nabrali aj motoristi z radov verejnosti, ktorí si svojich štvorkolesových miláčikov označili podľa požiadaviek organizátorov JEEP WRANGLER club Slovakia a Chopper Club Banská Bystrica, slovenskou vlajkou. Itineráre obsahovali nielen zašifrované názvy miest a obcí, kde mali účastníci hľadať miesta, fotiť ich ako dôkaz, ale aj zistiť rôzne historické fakty o nich.

Bavili sa aj spoznávali

Trať začínala v Banskej Bystrici a podľa neskorších pobavených reakcií účastníkov, najťažšie bolo vybrať sa na ňu v tej chvíli správnym smerom.  Hádanky a bonusové otázky viedli motoristov do Kováčovej, kde museli nájsť  v indícii zašifrované žriedlo minerálnej vody, na ďalšej ceste odhaliť Pustý hrad , či nájsť opevnený kláštor v Bzovíku, alebo objaviť málo známy hrad Čabraď. Práve tu boli miestni ochranári hradu natoľko ústretoví, že dali úspešným účastníkom ešte ďalšiu úlohu. Hľadať 6 zabudovaných kamenných gúľ, ktoré boli  v objekte hradu. Nakoľko úlohy neboli limitované časom, účastníci si počas súťaže nielen oddýchli od stresu, či spoznali zatiaľ málo známe miesta i fakty o nich, ale výborne sa aj zabavili, pretože forma, ktorú zvolili organizátori, im umožnila spolupracovať s ostatnými a tešiť sa navzájom z úspešne vylúštených bodov. A tak mohli obyvatelia miest a obcí v okolí Slovenskej ROUTE 66 nielen pozorovať skupinky motoristov s papiermi a fotoaparátmi v rukách, ale tým smelším, aj pomáhať ako miestni znalci. Pobavení vraj boli často aj oni.

Zvládli by ste s nami?

A aby sme iba obrazne nerozprávali,  posledné dve z indícií, ktoré sa nachádzali v itinerári, ktorý samozrejme ukazoval aj smer ďalšej indície, či počet kilometrov k nej vedúcich, prezradíme aj vám:

  1. Kde?  ,,Táto obec skrýva v sebe teplo i sklo.“

          Čo?   ,,V útrobách sopečnej zeme, v závoji horúcej pary... a domáci jej meno podľa slovenskej údenej dobroty zo salaša dali.“

  1.  Kde?  ,,Kedysi kráľovské mestečko stále pod hradom leží.“ 

          Čo?,,Kozák z kameňa hríbom zvaný.“

(pomoc ako cestu k nemu nájsť, nájdeš na stene Obecného úradu)

Hádajte a hľadajte s nami a samozrejme aj posúďte sami, či by ste boli úspešní. Ak áno, na druhom ročníku ste viac ako vítaní, pretože do  cieľa, ktorý bol v Jasení (smer Brezno) v komplexe Relax hotela Lomnistá, dorazili postupne všetci účastníci, neskrývajúc svoje nadšenie. Čakala ich nielen odmena, ale aj skvelá zábava. Takže dovidenia na DEEP RIDE po slovenskej ROUTE 66 a jej okolí o rok.

text: ela, foto: mv

 

Photogallery ( 88  ) 

Kontaktujte nás