Noviny Panským Dielom na ROUTE 66 Jeep Wrangler na ROUTE 66

Na DEEP RIDE 2016 bolo hodno prísť

Magická, v poradí už tretia, jazda s názvom DEEP RIDE 2016 je za nami. Spojila opäť nespojiteľné a ukázala, že keď sa za spoznávaním tak nádherných kútov, historických faktov, ale aj súčasných zaujímavostí spod šikovných rúk ich tvorcov, stretnú skvelí ľudia, stojí to skutočne za to. A deň po Jánovi sa skvelí ľudia na tohtoročnej magickej jazde skutočne stretli. 


Napriek neznesiteľnej horúčave, napriek hektolitrom potu, napriek do bordova ogrilovaným pleciam, všetci s úsmevom dorazili do cieľa a s nadšením mávali vyplnenými itinerármi a chválili sa prekrásnymi fotografiami z miest, ktoré osobne počas 200 prejdených kilometrov navštívili.

 

Objavili nepoznané skvosty

Svorne tvrdili, že miesta, na ktoré ich priviedli indície v zašifrovaných a zrýmovaných hádankách sú skutočne nepoznaným skvostom, ktorý nám ponúka okolie slovenskej ROTUE 66. Tentoraz sa podujatia zúčastnila aj posádka spoza našich západných hraníc a na DEEP RIDE 2016 docestovala až z TřInecka. Posádka z Čiech na cestu vyrazila podľa zašifrovaného itinerára prvá. Zaslúži si nielen pochvalu za to, že sa navždy nestratila, ale aj za to, že dokázala aj keď zaujímavým smerom - v protismere ostatným účastníkom, ktorých tým našťastie nepomýlila, doraziť do cieľa a slovenské rýmované hádanky vylúštila. Palec hore a klobúk dole... Rovnako sa na štarte objavili aj jazdci z rakúskej Viedne, tí však boli pôvodom zo Slovenska a lúštenie v rodnom jazyku im problém nerobilo.

Aj nezainteresovaní ľudia príjemne prekvapili

DEEP RIDE totiž ľudí spája. Ľudí, čo milujú slobodu. Slobodu duše i slobodu mysle. Ľudí, čo milujú naše Slovensko a kraj okolo slovenskej ROUTE 66. A tak ako i tentoraz absolútne neriešia, či je to motorkár, wranglerista, veterán, alebo rodinka v osobnom aute plnom drobizgu. Veď tešiť sa z ľudí a ich radosti je predsa cieľom všetkého, čo robíme. Je pre nás poctou, že naše snaženie pochopili a uvítali ľudia, ktorí nám neváhali počas víkendovej soboty otvoriť inokedy zavreté pamiatky, sprevádzať posádky, či jemne naviesť k odpovediam. Poďakovanie patrí pani Pupalovej – kostolníčke v nádhernom skvoste v kostole sv. Matúša v Zolnej, Jurajovi Jelokovi starostovi Ostrého Grúňa, dievčencom z Banskoštiavnického betlehemu. Tu sa chceme poďakovať aj mestskej polícii, ktorá bez akéhokoľvek nášho predbežného prihovárania sa, otvorila našim posádkam svoje vlastné priestory a umožnila im tak pohodlné parkovanie bez poplatkov. Príjemne tým chlapci v uniformách nás i účastníkov prekvapili. Za trpezlivosť samozrejme ďakujeme aj sprievodkyniam v Brhlovciach, za ústretovosť starostke Hontianskych Tesárov Dane Kohútovej, ale aj pochopeniu starostu obce Vyhne Vladimírovi Bevelaquaovi.

o o o

Ďakujeme všetkým, čo boli tak milému podujatiu ako je v tejto podobe práve objavovanie našich vlastných krás a zaujímavostí, nápomocní. Ďakujeme poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja a najmä Karolovi Konárikovi ml., že pochopili náš úmysel. Ďakujeme za ceny SEVEN Baru Čierny Balog. Rovnako ďakujeme Miške Žuborovej teda Motoshopu Žubor, aj JEEP WRANGLER clubu Slovakia, spoločnostiam SK COSMOPOLIT a Big&Bigger, no aj kreatívnemu svetu ARKaI a Drevenici Reviste. Vďaka ich ústretovosti sa podarilo odmeniť po prvý krát naozaj každú posádku vskutku hodnotnými a zaujímavými cenami. Rovnako ďakujeme za obrovskú a nezištnú pomoc spol AMI BB. A aby sme nezabudli, zopakujeme ešte raz tie najdôležitejšie slová z večerného vyhodnotenia: ,,Ďakujeme Pánu BOHU, že sa všetci vrátili v poriadku..."

 O rok sa priatelia vidíme znova...

Erika Lamperová

Photogallery ( 130  ) 

Kontaktujte nás