Noviny Panským Dielom na ROUTE 66 Jeep Wrangler na ROUTE 66

Vo Zvolene predstavili ,,odpadlíka“

Ako by to bolo, keby sme sa my, fanúšikovia motorizmu v duchu slovenskej ROUTE 66 a zároveň aj značky Jeep Wrangler, nezúčastnili akcie, ktorú uplynulý týždeň usporiadal predajca tejto značky Motor–Car Zvolen. Počas Dňa otvorených dverí vo svojom showroome ponúkol ,,fajnšmekrom“  možnosť vyskúšať si viacero z druhov tejto značky a nechýbal ani dlho výrobcami utajovaný, paradoxne najterénnejší SUV no zároveň najmenej terénny, Jeep. Nesie označenie Jeep Renegade 2015.

Aj napriek tomu, že my sme svoje duše upísali Wranglerom, museli sme uznať, že v prípade tohto, v preklade ,,odpadlíka“, výrobcovia vcelku nápadito vystihli práve typickými prvkami pre rodinnú atmosféru tejto značky. Typická sedemotvorová maska chladiča ako aj okrúhle svetlá po jej bokoch, tento model odkazujú právne na Wrangler. Ďalším zaujímavým kúskom je strecha tvorená z veľmi ľahko odstrániteľných dvoch panelov, ktorá sa vyskytuje tak v niektorých verziách Renegadu rovnako ako je to v niektorých verziách Wranglera.

Podobnosť s vojenským Willysom

Určite nezameniteľnou súčasťou sú koncové svetlá modelu Renegade, ktoré dizajnéri navrhli v štýle vojenského kanystra. Je zjavné, že niekomu evokuje tento nový model sebavedomie auta, niekomu  pocit akejsi neotesanosti a ďalší sa prikláňajú k ,,retro“ vlne. No zámerom, čo je zrejmé aj podľa dizajnu zadných svetiel, bola práve podobnosť s vojenským Willysom. Určite je zaujímavé vidieť ich v noci, pretože máte pocit, že pred vami ide auto so svietiacimi krížami. Ako sme sa dozvedeli, tento najmenší crossover predstavil americký výrobca Jeep krátko pred oficiálnou prezentáciou na autosalóne v Ženeve. Jeep Renegade je opisovaný ako model, ktorý bol navrhnutý v Amerike a postavený v Taliansku. Podľa oficiálnych informácií sa bude Jeep Renegade vyrábať v Taliansku po boku Fiatu 500X. Podľa sľubov v Ženeve sa mal do európskych showroomov dostať v letných mesiacoch a na americký trh zavítať na jeseň.

Dravec s HEMI motorom

Nezabudnuteľným zážitkom tohto dňa bola samozrejme aj vskutku dravá jazda na Jeep Grand Cherokee SRT, ktorý ponúka nadšencom skutočne extrémny výkon. Úplne nový motor 6.4l HEMI V8 s Fuel Saver technológiou predvádzal skvelé predstavenie. Nečudo, hovorí sa o ňom, že ide o najsilnejší Jeep vôbec. Zrýchli z 0-100 km/h za 4,9 sekundy - s maximálnou rýchlosťou 255 km/h. Naši kolegovia si vyskúšali zabrzdenie z 230 na 30km /h a bez ostychu svorne tvrdili, že ich predbiehal vlastný žalúdok. Organizátorom, ktorých sme počas akcie podporili aj pristavením svojich terénnych vozov, v mene Jeep Wrangler clubu Slovakia ďakujeme a prajeme aby sa aj vďaka nim zväčšil počet tých, ktorí chápu, že dokonalá sloboda, prenádherná príroda či tá pravá nespútanosť súčasnou spoločnosťou sa dá objaviť aj spoza volantu terénneho auta.

Erika Lamperová
Foto Martin Vacha
 

Photogallery ( 23  ) 

Kontaktujte nás